Specjalizacja epidemiologiczna
24 listopada 2022 2024-03-18 13:03Specjalizacja epidemiologiczna
Celem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego jest uzyskanie przez pielęgniarkę, bądź położną odpowiednich kwalifikacji oraz tytułu specjalisty w tym zakresie.
Specjalizacja epidemiologiczna dla pielęgniarek i położnych – czas trwania
Program szkolenia specjalizacyjnego realizowany jest podczas 844 godzin dydaktycznych, przy czym na zajęcia teoretyczne przewidziano 565 godzin, a na praktyczne – 279 godzin. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji zastrzega sobie prawo do modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin nie podlega zmianie. Pozostałe 20% (co stanowi nie więcej niż 168 godzin) może być wykorzystane na samokształcenie.
Ile kosztuje szkolenie?
W Vital-Med za udział w szkoleniu specjalizacyjnym aktualnie zapłacisz 3900-4200 złotych. Możesz zawsze skorzystać z możliwości rozłożenia opłaty na 5 kwartalnych rat.
Pielęgniarstwo epidemiologiczne specjalizacja – ogólne efekty kształcenia
Jaką wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne uzyskuje pielęgniarka lub położna w trakcie szkolenia? Poniżej znajdziesz krótką listę ogólnych efektów kształcenia.
W zakresie wiedzy pielęgniarka i położna posiada:
- wiedzę w sprawie dylematów etycznych oraz moralnych w pracy pielęgniarki i położnej;
- wiedzę o prawach pacjenta i odpowiedzialności pielęgniarek oraz położnych;
- wiedzę w zakresie procesów komunikowania interpersonalnego w relacji z pacjentem, rodziną oraz pozostałymi członkami zespołu;
- wiedzę z zakresu specyfiki zarządzania w kontekście polityki zdrowotnej oraz zdrowia publicznego.
W zakresie umiejętności pielęgniarka i położna wykazuje:
- umiejętność diagnozowania problemów moralnych, jakie występują w tym zawodzie;
- umiejętność przestrzegania regulacji prawnych w praktyce pielęgniarskiej i położniczej;
- umiejętność dokonywania oceny sytuacji epidemiologicznej i stosowania w praktyce zawodowej pielęgniarki i położnej niezbędnych elementów zapobiegania oraz zwalczania zakażeń szpitalnych.
W zakresie kompetencji społecznych:
- szanuje godność i autonomię pacjenta bez względu na jego wiek, płeć, niepełnosprawność, orientację seksualną oraz pochodzenie narodowe i etniczne;
- promuje zachowania prozdrowotne;
- podaje stałej ocenie swoje działania;
- potrafi współpracować z wszystkimi współpracownikami niezależnie od ich stanowiska.
Masz pytania dotyczące szkolenia specjalizacyjnego? Skontaktuj się z nami – możesz do nas zadzwonić, wysłać maila lub skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce Kontakt.