Specjalizacja opieki długoterminowej dla pielęgniarek
20 września 2022 2024-03-18 12:57Specjalizacja opieki długoterminowej dla pielęgniarek
Celem tego szkolenia specjalizacyjnego jest przygotowanie pielęgniarki do udzielania przewlekle chorym specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i domowych.
Ile trwa specjalizacja?
Program szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu realizowany jest podczas 967 godzin dydaktycznych. W trakcie szkolenia przewidziane są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Na zajęcia teoretyczne przeznaczono 617 godzin, na praktyczne – 350 godzin. Liczba godzin zajęć teoretycznych może się zmienić pod wpływem decyzji organizatora kształcenia, który może je zmodyfikować w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że 80% łącznej liczby godzin, które zostały przeznaczone na realizację programu, nie ulega zmianie. Pozostałe 20%, co stanowi nie więcej niż 193 godziny, może być wykorzystanie na samokształcenie.
Ile kosztuje szkolenie z zakresu pielęgniarstwa opieki długoterminowej?
Koszt specjalizacji opieki długoterminowej dla pielęgniarek wynosi 3900-4200 złotych. Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, umożliwiliśmy płatność za szkolenie w pięciu kwartalnych ratach.
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej – ogólne efekty kształcenia
Pielęgniarka, która uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, w trakcie szkolenia poszerza swoją wiedzę oraz zyskuje niezbędne umiejętności i kompetencje społeczne, dzięki którym może pracować w tym zawodzie.
W trakcie szkolenia pielęgniarka m.in. uczy się, jak wykorzystać rozwiązania techniczne w sprawowaniu i organizowaniu opieki długoterminowej, czy pogłębia znajomość technik komunikacji i negocjacji wykorzystywanych w opiece długoterminowej.
Z kolei w zakresie umiejętności pielęgniarka jest w stanie zapewnić wysoką jakość pielęgniarskiej opieki długoterminowej (m.in. potrafi określić standardy i procedury postępowania oraz identyfikować obszary wymagające zmian i niezbędnych działań naprawczych), czy rekomenduje dobór specjalistycznego sprzętu i wyrobów medycznych w opiece nad pacjentem, który został objęty świadczeniem opieki długoterminowej.
W zakresie kompetencji społecznych pielęgniarka jest m.in. świadoma własnych ograniczeń, dlatego też poszukuje wsparcia w gronie ekspertów z dziedziny pielęgniarstwa opieki długoterminowej, potrafi zorganizować własną pracę i zespołu opieki długoterminowej, czy szanuje godność i autonomię pacjenta bez względu na jego wiek, płeć, niepełnosprawność, orientację seksualną czy pochodzenie narodowe i etniczne.