woj. podkarpackie
26 listopada 2021 2024-11-20 11:02Biuro Firmy:
VITAL – MED Sp. z o.o.
ul. Maurycego Mochnackiego 23
35-016 Rzeszów
tel: (+48) 608 563 856 – Koordynator biura,
tel: (+48) 532 458 206 – Zastępca Koordynatora biura,
tel: (+48) 517 734 472 – specjalizacje, kursy (godz. 9-14)
tel. (+48) 507 847 804 – specjalizacje, kursy (godz. 17-20)
Godziny otwarcia:
poniedziałek: godz. 09:00 – 14:00
wtorek: godz. 09:00 – 14:00
środa godz. 09:00-14:00
czwartek: godz. 09:00 – 14:00
piątek: godz. 09:00 – 14:00
(od godz. 14:00 możliwość spotkania po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
sobota godz. 09:00-12:00
niedziela godz. 09:00-12:00
(możliwość spotkania po wcześniejszym kontakcie telefonicznym +48 608 520 116)
* Szukasz dofinansowania ze strony Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych (OIPiP) do szkoleń/ kursów, na które planujesz się zapisać ?
Wejdź na stronę swojej Izby i sprawdź !
W poniższym linku znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące tego jak się o nie ubiegać : http://www.oipip.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2018/12/regulamin-dofinansowan_11042019.pdf?fbclid=IwAR1XO3VWxaOr_zfxL3Wf98QxGCU2zQn020M-fOZmTif6Nl7eQZz0fXduy5k
WAŻNA ZMIANA!
WRACAMY DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH
w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., na mocy którego odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 2023 poz. 1118), kształcenie podyplomowe wraca do formy zajęć stacjonarnych, ponieważ zapis w ustawie dający organizatorom uprawnienie do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (art.78 ust.6 – 8) przestaje mieć zastosowanie.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z biurem regionalnym !!!.
Miejsce realizacji: PODKARPACIE
typ: KOMERCYJNE
Kursy:
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
ORDYNOWANIE LEKÓW I WYPISYWANIE RECEPT CZ.I
Kurs specjalistyczny Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych składa się z dwóch części.
Część I dotycząca ordynowania leków i wypisywania recept przeznaczona jest zgodnie z art.15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1435, z późn. zm.) dla pielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz pielęgniarek i położnych posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa. Po ukończeniu części I kursu pielęgniarka, położna jest uprawniona do wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie:
1. Samodzielnej ordynacji leków zawierających określone substancje czynne, z wyłączeniem leków zawierających substancje bardzo silnie działające, środki odurzające i substancje psychotropowe, w tym wystawianie na nie recept.
2. Samodzielnej ordynacji środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, w tym wystawianie na nie recept.
3. Samodzielnej ordynacji wyrobów medycznych, w tym wystawianie na nie recept lub zleceń.
4. Wystawiania recept w ramach realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji na leki, z wyłączeniem leków zawierających substancje bardzo silnie działające, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz na środki spożywcze specjalnego przeznaczenia, niezbędne do kontynuacji leczenia.
5. Wystawiania recept lub zleceń w ramach realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji na wyroby medyczne. 6. Samodzielnej ordynacji leków z kategorii OTC.
Efekty kształcenia wskazane w części I programu kursu specjalistycznego Ordynowanie leków i wypisywanie recept, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia czy podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego ordynowania wybranych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, w tym wystawiania na nie zlecenia lub recepty.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 65 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 45 godzin zajęcia praktyczne – 20 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 6 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie
pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w położnictwie i ginekologii dla położnych
Miejsce : Rzeszów, rozpoczęcie: NABÓR TRWA, ROZPOCZYNAMY TERMINOWO
Cena : 1850 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w położnictwie i ginekologii, dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do udzielania świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej oraz postępowania w stanach nagłych w położnictwie i ginekologii.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 377 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 160 godzin zajęcia praktyczne – 217 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 75 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:
pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki dla pielęgniarek
(w SMK szukaj: KK Anestezjologiczne (P) ed.5 Rzeszów)
Miejsce: Rzeszów, Rozpoczęcie : NABÓR TRWA
Cena: 1850 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty uczenia się wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie
pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, dla pielęgniarek są dla organizatora
i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych
efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać
takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu
organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia
Pielęgniarka po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego jest przygotowana do objęcia
kompleksową opieką pacjenta w każdym wieku dziedzinie pielęgniarstwa
anestezjologicznego i intensywnej opieki.
Czas trwania kształcenia
Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego
w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 445 godzin dydaktycznych:
zajęcia teoretyczne – 200 godzin,
zajęcia praktyczne – 245 godzin.
Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać
modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin
przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie
więcej niż 89 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs:
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Cena: uzależniona od formy kształcenia i liczby osób.
Kurs:
KWALIFIKOWANA PIERWSZA POMOC
Cena: uzależniona od formy kształcenia i liczby osób.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie :
Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych dla pielęgniarek i położnych
Miejsce : Rzeszów, rozpoczęcie: ………….
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Cel kształcenia
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do wykonania u osoby dorosłej, badania elektrokardiograficznego w spoczynku oraz do udziału w badaniach diagnostycznych oraz monitorowaniu pacjenta z wykorzystaniem zapisu elektrokardiograficznego, a także do interpretacji składowych prawidłowego zapisu czynności bioelektrycznej serca oraz rozpoznania cech elektrokardiograficznych wybranych stanów chorobowych, w tym stanów zagrożenia życia i zdrowia.
Czas trwania kształcenia
Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 108 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 50 godzin; zajęcia praktyczne – 58 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych w wymiarze nie większym niż 10% (z wyłączeniem ćwiczeń), które może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie :
pielęgniarstwo operacyjne dla położnych
Miejsce : Rzeszów, rozpoczęcie: 14.12.2024 r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do realizacji zadań zawodowych w stopniu umożliwiającym samodzielną pracę na bloku operacyjnym z zachowaniem zasad postępowania aseptycznego.
Czas kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 325 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 85 godzin; zajęcia praktyczne – 240 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 65 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie :
Leczenie ran dla pielęgniarek
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Leczenie ran dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorym z raną odleżynową, owrzodzeniem nowotworowym, oparzeniem, odmrożeniem, raną urazową powierzchowną, owrzodzeniem kończyn dolnych, stopą cukrzycową oraz do zdejmowania szwów z rany.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 140 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 60 godzin, zajęcia praktyczne – 80 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych w wymiarze nie większym niż 10% (z wyłączeniem ćwiczeń), które może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
LECZENIE RAN DLA POŁOŻNYCH
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Leczenie ran dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorą z raną, w tym z raną odleżynową do III° włącznie, owrzodzeniem nowotworowym, przetoką oraz do zdejmowania szwów z rany.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 115 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 45 godzin, zajęcia praktyczne – 70 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 11 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
SZCZEPIENIA OCHRONNE DLA PIELĘGNIAREK
Kurs specjalistyczny w dziedzinie :
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla pielęgniarek i położnych
(w SMK szukaj nazwy: RKO ed.15 Rzeszów)
Miejsce : Rzeszów, rozpoczęcie: 23.11.2024
Cena: 400 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Resuscytacja krążeniowooddechowa, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki i położnej do samodzielnego rozpoznania stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego i podjęcia działań resuscytacyjnych u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt zgodnie ze współczesną wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 90 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 20 godzin, ćwiczenia w warunkach symulowanych – 40 godzin, zajęcia praktyczne – 30 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 9 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu dla położnych
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu, dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie monitorowania dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu, w wybranych stanach klinicznych matki i płodu.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 90 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 35 godzin, w tym 10 godzin ćwiczeń w warunkach symulowanych lub w warunkach naturalnych; zajęcia praktyczne – 55 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 9 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:
pielęgniarstwo RODZINNE dla pielęgniarek
(w SMK szukaj nazwy: KK Rodzinne (P) ed.2 Rzeszów)
Miejsce: Rzeszów, Rozpoczęcie: 09.11.2024 r.
Cena: 1800 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania skomplikowanych i problemowych zadań zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, realizacji świadczeń zdrowotnych zgodnie z posiadanymi kompetencjami specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia badań naukowych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 850 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 500 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 170 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej dla pielęgniarek
(w SMK szukaj: KK Opieki długoterminowej ed.5 Rzeszów)
Miejsce: Rzeszów, rozpoczęcie: 15.11.2024 r.
Cena: 1800 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej nad chorym w warunkach stacjonarnych i domowych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 360 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 164 godziny, zajęcia praktyczne – 196 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 72 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
Edukator w cukrzycy dla pielęgniarek i położnych
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Edukator w cukrzycy, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Wyposażenie pielęgniarki, położnej w profesjonalną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne do prowadzenia edukacji terapeutycznej mającej na celu poprawę jakości życia osoby chorej na cukrzycę.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 160 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 96 godzin, zajęcia praktyczne – 64 godziny. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 16 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
Kurs specjalistyczny w dziedzinie:
Opieka nad pacjentem ze stomią jelitową dla pielęgniarek
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Opieka nad pacjentem ze stomią jelitową, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorym z przetoką jelitową, w tym kolostomią, ileostomią.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 173 godziny dydaktyczne: zajęcia teoretyczne – 68 godzin, zajęcia praktyczne – 105 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 17 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Kurs specjalistyczny w dziedzinie :
Endoskopia dla pielęgniarek
(w SMK szukaj: Endoskopia ed.2 Rzeszów )
Miejsce: Rzeszów, rozpoczęcie: 30.11.2024 r.
Cena: 600 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Endoskopia, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończonego kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania czynności zawodowych w pracowni endoskopowej oraz do sprawowania opieki nad pacjentem przed i po endoskopiach.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 133 godziny dydaktyczne, w tym: zajęcia teoretyczne – 63 godziny, zajęcia praktyczne – 70 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 13 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
Kurs specjalistyczny w dziedzinie :
DIALIZOTERAPIA DLA PIELĘGNIAREK
DIALIZOTERAPIA DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce : Rzeszów, rozpoczęcie: 07.12.2024 r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Dializoterapia, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi.
Czas kształcenia Liczba godzin przeznaczona na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 165 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 75 godzin, zajęcia praktyczne – 90 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 16 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:
PIELĘGNIARSTWA ŚRODOWISKA NAUCZANIA I WYCHOWANIA
(w SMK szukaj nazwy: KK Medycyny szkolnej ed.1 Rzeszów)
Miejsce: Rzeszów, rozpoczęcie : 07.12.2024 r.
Cena: 1850 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie
pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania, dla pielęgniarek są dla organizatora
i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych
efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać
takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu
organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia
Przygotowanie pielęgniarki do sprawowania opieki profilaktycznej nad uczniem
w środowisku nauczania i wychowania, a także do współpracy z rodzicami i społecznością
szkolną oraz lokalną
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 395 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 150 godz., zajęcia praktyczne – 245 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 79 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.