Specjalizacja anestezjologiczna dla pielęgniarek
1 kwietnia 2022 2024-03-18 13:34Specjalizacja anestezjologiczna dla pielęgniarek
Szkolenie specjalizacyjne to rodzaj kształcenia, którego celem jest uzyskanie – w tym przypadku przez pielęgniarki – specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego. Sprawdź poniżej szczegóły dotyczące szkoleń specjalizacji anestezjologicznej dla pielęgniarek, które przeprowadzamy w Vital-Med.
Specjalizacja pielęgniarstwo anestezjologiczne – czas trwania
Szkolenie specjalizacyjne trwa 979 godzin dydaktycznych w kontrakcie z wykładowcą oraz opiekunem stażu. Przy czym 330 godzin przeznaczonych jest na teoretyczne zajęcia, a 649 godzin na zajęcia praktyczne.
Ile kosztuje szkolenie specjalizacyjne anestezjologiczne?
Koszt takiego szkolenia to 3900-4200 złotych. W Vital-Med oferujemy możliwość rozłożenia opłaty na 5 kwartalnych rat.
Wymagania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarskie anestezjologiczne może rozpocząć uczestnik, który:
- posiada aktualne prawo do wykonywania zawodu,
- ma 2-letni staż pracy w zawodzie w okresie ostatnich 5 lat,
- złożył wniosek przez System Monitorowania Kształcenia (SMK),
- ukończył kurs Wywiad i badanie fizykalne (WiBF) – kurs musi być ukończony do końca szkolenia specjalizacyjnego – lub posiada dyplom uzyskania tytułu specjalisty, począwszy od naboru 2012/2013 wraz z suplementem.
Wykaz świadczeń zdrowotnych, do których uprawniona jest pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego
Oto lista przykładowych świadczeń zdrowotnych, do których uprawniona jest pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki:
- Ocena przedoperacyjna pacjenta dorosłego i dziecka, obejmująca przeprowadzenie wywiadu, badanie fizykalne, dodatkowe i analizę dokumentów.
- Przygotowanie stanowiska do każdego rodzaju znieczulenia zarówno dla pacjentów dorosłych, jak i dzieci.
- Przedoperacyjne przygotowanie pacjenta dorosłego, włączając w to kaniulację naczyń, podłączenie aparatury monitorującej oraz zapewnienie bezpiecznego ułożenia do różnych typów zabiegów operacyjnych.
- Przedoperacyjne przygotowanie dziecka, włączając w to kaniulację naczyń, podłączenie aparatury monitorującej oraz zapewnienie bezpiecznego ułożenia do różnych typów zabiegów operacyjnych.
- Śródoperacyjne monitorowanie pacjenta, w tym ocenę poziomu znieczulenia.
- Udział w wykonaniu śródoperacyjnej hemodilucji krwi pacjenta.
- Udział w wykonaniu zarówno znieczuleń ogólnych, jak i regionalnych.
- Udział w znieczuleniu w różnych dziedzinach chirurgii, takich jak chirurgia ogólna, przewodu pokarmowego, naczyniowa, transplantologia, urologia, ginekologia i położnictwo, neurochirurgia, torakochirurgia, kardiochirurgia, chirurgia dziecięca, laryngologia i chirurgia głowy i szyi, okulistyka oraz ortopedia.
- Udział w znieczuleniu do specjalistycznych procedur zabiegowych i badań diagnostycznych.
- Wykonanie intubacji dotchawiczej w sytuacjach nagłych.
- Wykonanie ekstubacji u pacjenta w bezpośrednim okresie pooperacyjnym.
- Nadzór nad pacjentem dorosłym i dzieckiem w bezpośrednim okresie pooperacyjnym.
- Ocena stanu zagrożenia zdrowia i życia pacjenta dorosłego i dziecka za pomocą badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych.
- Ocena stanu świadomości pacjenta dorosłego i dziecka z wykorzystaniem odpowiednich metod oceny, takich jak skale, schematy i klasyfikacje.
Dlaczego warto wybrać szkolenie organizowane przez kadrę Vital-Med?
Uczestnictwo w naszych szkoleniach niesie ze sobą wiele korzyści. Największym atutem Vital-Med jest wykwalifikowana kadra dydaktyczna, która zapewnia wysoki poziom kształcenia. Jesteśmy również elastyczni, staramy się jak najlepiej dopasować do potrzeb uczestników, co potwierdza m.in. możliwość rozłożenia płatności na raty w przypadku komercyjnych kursów specjalizacyjnych.
Obecnie działamy w 8 województwach. Niezależnie od miasta kursy przeprowadzane są w dogodnych lokalizacjach, do których łatwo dostać się zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.