Katowice
16 lutego 2022 2025-01-21 18:11Biuro Firmy: VITAL – MED Sp. z o.o. ul. Zygmunta Starego 6 44-100 Gliwice tel: (+48) 668 593 283Godziny otwarcia: poniedziałek godz. 8.00 – 16.00 wtorek godz. 8.00 – 17.30 środa godz. 8.00 – 16.00 czwartek godz. 8.00 – 16.00 piątek godz. 8.00 – 16.00 | Biuro Firmy: tel: (+48) 668 593 861 Godziny otwarcia: poniedziałek godz. 07:30-18:00 wtorek godz. 7:30-15:30 środa godz. 7:30-15:30 czwartek godz. 7:30-15:30 piątek godz. 7:30-15:30 sobota godz. 09:00-12:00 niedziela po wcześniejszym kontakcie tel. |
Szukasz dofinansowania ze strony Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych (OIPiP) do szkoleń/ kursów, na które planujesz się zapisać?
Wejdź na stronę swojej Izby i sprawdź!
W poniższym linku znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące tego jak się o nie ubiegać: https://www.izbapiel.katowice.pl/regulamin…
WAŻNA ZMIANA!
WRACAMY DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH
w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., na mocy którego odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 2023 poz. 1118), kształcenie podyplomowe wraca do formy zajęć stacjonarnych, ponieważ zapis w ustawie dający organizatorom uprawnienie do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (art.78 ust.6 – 8) przestaje mieć zastosowanie.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z biurem regionalnym !!!.
Miejsce realizacji: ŚLĄSK – typ: DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA ZDROWIA:
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Do wniosku zgłoszeniowego na specjalizację wysyłanego poprzez SMK należy załączyć dokument potwierdzający, co najmniej 2-letni staż pracy w zawodzie, w okresie ostatnich 5 lat:
- za dopuszczalne formy zatrudnienia uważa się zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, stosunku służbowego, umowę cywilnoprawną (umowa zlecenie, umowa o dzieło), praktykę pielęgniarek/położnych, wolontariat w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza lub położnej/położnego – w zależności od rodzaju szkolenia
- dokumentem potwierdzającym staż pracy może być: zaświadczenie o zatrudnieniu, świadectwo pracy, wpis do CEIDG.
Podstawa prawna: ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (tj. Dz. U. z 2021 r.poz. 479, 1559. )
Wnioski na specjalizacje wysłane poprzez SMK zostaną zweryfikowane i dopuszczone do postępowania kwalifikacyjnego w formie egzaminu wstępnego. Osoby dopuszczone do egzaminu wstępnego zostaną SMS-em poinformowane o szczegółach dotyczących egzaminu wstępnego.
Miejsce realizacji: ŚLĄSK
typ: Ministerialne
Specjalizacje dla pielęgniarek i położnych:
PIELĘGNIARSTWO OPERACYJNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 08 lutego 2025r g: 11:30
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Luce-Wunderle , Debrand-Passar A., Pielęgniarstwo operacyjne, red. T. Łukieńczuk, Wyd. Edra Urban & Partner, Wrocław 2010
- Ciuruś M. J.: Pielęgniarstwo operacyjne. Wyd. Makmed, Lublin 2018
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do uzyskania specjalistycznych kwalifikacji zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, do pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych badaniami naukowymi oraz do uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 836 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 311 godzin, zajęcia praktyczne – 525 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 167 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO ONKOLOGICZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 08 lutego 2025, g: 14:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Onkologia Podręcznik dla pielęgniarek . Redakcja naukowa: Arkadiusz Jeziorski. Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie Warszawa 2005- 2009
- Pielęgniarstwo onkologiczne. Redakcja naukowa: Anna Koper
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Celem kształcenia jest nabycie specjalistycznej wiedzy, umiejętności, kompetencji społecznych do opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą nowotworową i jego rodziną, w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju choroby nowotworowej.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 800 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 485 godzin, zajęcia praktyczne – 315 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 160 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
PIELĘGNIARSTWO GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZE DLA POŁOŻNYCH
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 09 lutego 2025, g: 9:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Grzegorz H. Bremborowicz, redakcja naukowa, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020, 1 i 2
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia
specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, dla
położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem
programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy
uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje,
niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego
kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do sprawowania
kompleksowej, ciągłej specjalistycznej opieki ginekologiczno-położniczej nad
kobietą i jej rodziną w różnych okresach życia.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych
na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z
wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 854 godziny dydaktyczne: zajęcia teoretyczne
– 522 godziny dydaktyczne, zajęcia praktyczne – 332 godziny dydaktyczne.
Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo
dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80%
łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega
zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 170 godzin, może być
wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO CHIRURGICZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 09 lutego 2025, g: 12:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- “Chirurgia- podstawy” Stanisław Głuszek Czelej Lublin, 2018r
- “Procedury pielęgniarskie w chirurgii” PZWL W-wa 2015r.
- “Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego” E. Walewska PZWL W-wa, 2021r
- Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji rok 2021
- “Podstawy pielęgniarstwa” tom I, II Kazimiera Zahradniczek PZWL W-wa, 2011r
- „Chirurgia” Repetytorium Jan Fibak PZWL Warszawa 2010r
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 490 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO RODZINNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 09 lutego 2025 g: 15:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Brosowska B., Mielczarek-Pankiewicz E.: Pielęgniarstwo w podstawowej opiece zdrowotnej,, t. II. 2008
- Jurkowska G., Łagoda K.: Pielęgniarstwo internistyczne 2011
- Kilańska D. (red.): Pielęgniarstwo w podstawowej opiece zdrowotnej, t. 1 2010
- Kodeks etyki zawodowej pielęgniarki i położnej
- Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania skomplikowanych i problemowych zadań zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, realizacji świadczeń zdrowotnych zgodnie z posiadanymi kompetencjami specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia badań naukowych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 850 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 500 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 170 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
PIELĘGNIARSTWO OPIEKI PALIATYWNEJ DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 16 lutego 2025, g: 9:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- de Walden-Gałuszko K., Kaptacz A.,Kaptacz I.: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej,wyd.2.Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2023
- de Walden-Gałuszko K., Ciałkowska-Rysz A.:Medycyna paliatywna,wyd.1.Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2015
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia
specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, dla
pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym
elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że
każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same
kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu
organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Zdobycie specjalistycznej wiedzy i
umiejętności do sprawowania samodzielnej, profesjonalnej i całościowej opieki
nad dorosłym i dzieckiem z zaawansowaną postępującą chorobą niepoddającą się
leczeniu przyczynowemu, oraz rodziną/opiekunami pacjenta dorosłego i dziecka.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych
na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z
wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 841 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne
– 470 godzin, zajęcia praktyczne – 371 godzin. Organizator kształcenia w
porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu
trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin
przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co
stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
PIELĘGNIARSTWO RODZINNE DLA POŁOŻNYCH
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 16 lutego 2025, g: 15:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Bień A.M. (red.): Opieka nad kobietą ciężarną. PZWL, Warszawa 2009
- Bręborowicz GH (red): Położnictwo i ginekologia. tom I, PZWL, Warszawa 2010
- Nehring-Gugulska M., Żukowska-Rubik M., Pietkiewicz.: Karmienie piersią w teorii i praktyce. Kraków 2012,
- Ustawa z dnia 1lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych.
- Ustawa z dnia 15 lipca 2011r.o zawodach pielęgniarki i położnej.
Efekty uczenia się wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie położnej do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i jej rodziną w zdrowiu i z współistniejącymi problemami zdrowotnymi.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 824 godziny dydaktyczne, w tym: zajęcia teoretyczne – 495 godzin, zajęcia praktyczne – 329 godzin.
Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 164 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO NEONATOLOGICZNE
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : II nabór odbędzie się 16 lutego 2025, g: 15:00
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Literatura:
- Bałanda A.: Opieka nad noworodkiem. PZWL, Warszawa 2009
- Pilewska A. (red.): Opieka nad wcześniakiem. PZWL, Warszawa 2009
- Szczapa J. (red.): Podstawy neonatologii. PZWL, Warszawa 2008
- Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 123, 650, 1000)
- Kodeks Etyki Zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadał takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących zdrowie, profilaktycznych, opiekuńczych, diagnostycznych, terapeutycznych w zakresie kompleksowej, zindywidualizowanej opieki nad noworodkiem zdrowym, chorym i wymagającym intensywnego nadzoru oraz jego rodziną.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 475 godzin, zajęcia praktyczne – 365 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
Miejsce realizacji: ŚLĄSK
typ: KOMERCYJNE
Specjalizacje dla pielęgniarek i położnych:
PIELĘGNIARSTWO NEONATOLOGICZNE
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 13 października 2024r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadał takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących zdrowie, profilaktycznych, opiekuńczych, diagnostycznych, terapeutycznych w zakresie kompleksowej, zindywidualizowanej opieki nad noworodkiem zdrowym, chorym i wymagającym intensywnego nadzoru oraz jego rodziną.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 475 godzin, zajęcia praktyczne – 365 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO CHIRURGICZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 23 listopada 2024r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 490 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO EPIDEMIOLOGICZNE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 15 lutego 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Celem szkolenia specjalizacyjnego jest uzyskanie przez pielęgniarkę, położną specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego i uzyskanie tytułu specjalisty.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 844 godziny dydaktyczne: zajęcia teoretyczne – 565 godzin; zajęcia praktyczne – 279 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO PSYCHIATRYCZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 08 marca 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia: Przygotowanie pielęgniarki do: – samodzielnego wykonywania określonych świadczeń specjalistycznych; – pełnienia roli lidera; – wdrażania zmian w praktyce pielęgniarskiej; – oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego; – uczestnictwa w projektowaniu i prowadzenia kształcenia zawodowego i podyplomowego pielęgniarek i innych przedstawicieli opieki zdrowotnej.
Czas trwania kształcenia: Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 825 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 400 godzin, zajęcia praktyczne – 425 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 165 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie
PIELĘGNIARSTWO ANESTEZJOLOGICZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 16 marca 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki obejmuje specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym, na wszystkich etapach znieczulenia i w bezpośrednim okresie poznieczuleniowym oraz prowadzi specjalistyczną opiekę nad ciężko chorymi pacjentami w oddziale intensywnej terapii.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą, opiekunem stażu wynosi 979 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 330 godz.; zajęcia praktyczne – 649 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 196 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 16 marca 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej nad przewlekle chorym w warunkach stacjonarnych i domowych.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 967 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 617 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 193 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO INTERNISTYCZNE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 23 marca 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia
specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego, dla
pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym
elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że
każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same
kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu
organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Celem kształcenia jest aktualizowanie wiedzy
i umiejętności dotyczących pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskanie tytułu
specjalisty popartego uzyskaniem przez pielęgniarkę specjalistycznych
kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego oraz nabyciem
umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń
przewidzianych dla pielęgniarki po uzyskaniu tytułu specjalisty z
pielęgniarstwa internistycznego.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych
na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z
wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 857 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne
– 430 godzin, w tym 54 godziny zajęć warsztatowych/ćwiczeniowych; zajęcia
praktyczne – 427 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem
specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych.
Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu
nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 171 godzin, może
być wykorzystane na samokształcenie.
PIELĘGNIARSTWO RATUNKOWE DLA PIELĘGNIAREK
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 13 kwietnia 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia
specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, dla pielęgniarek są
dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu.
Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik
szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje,
niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego
kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Celem kształcenia jest nabycie przez
pielęgniarkę wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do podejmowania
szybkich i specjalistycznych działań leczniczopielęgnacyjnych w sytuacji
nagłego zagrożenia życia według obowiązujących standardów postępowania oraz
przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych wynikających z
funkcji pielęgniarstwa w systemie ratownictwa medycznego tj.: · samodzielnego wykonywania
specjalistycznych świadczeń zdrowotnych; ·
pełnienia roli lidera w zespołach ratunkowych; ·
wdrażania zmian w praktyce pielęgniarki ratunkowej; · oceny rozwoju własnego i
członków zespołu pielęgniarskiego; ·
uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego i
podyplomowego pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i innych
przedstawicieli opieki zdrowotnej.
Czas trwania
kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu
szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 812
godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 490 godzin, zajęcia praktyczne –
322 godziny. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem
specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych.
Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu
nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 162 godziny, może
być wykorzystane na samokształcenie
OCHRONA ZDROWIA PRACUJĄCYCH
Miejsce: Katowice
Rozpoczęcie : 13 kwietnia 2025r.
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie ochrony zdrowia pracujących, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.
Cel kształcenia Uzyskanie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony zdrowia pracujących umożliwiających samodzielną realizację zadań w opiece nad pracującymi oraz współdziałanie z pracodawcami, pracownikami i innymi profesjonalistami realizującymi działania w ochronie zdrowia pracujących.
Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 800 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 415 godzin, zajęcia praktyczne – 385 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 160 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.